Možnosti práce tady i v zahraničí

Měsíční archív: Únor 2013

Nabídka práce v zahraničí

V dnešní době není vůbec snadné si najít práci. Neustále se potýkáme s ekonomickou krizí, která přináší právě nedostatek pracovních míst, jelikož spousta firem krachuje, propouští zaměstnance, nebo nepřijímá nové. A tak se mnoho lidí uchyluje k tomu, že hledají práci v zahraniční.

Většinou se jedná o mladé lidi, kteří nejsou ničím vázáni, nemají ještě rodinu, děti a tak si mohou dovolit na nějaký čas odjet a pracovat v zahraniční.

Nabídka práce ze zahraniční sice není taky nějak extra velká, avšak stále nějaké nabídky jsou. Možná ještě více než pevných pracovních míst je zde sezonní práce.

Například mnoho nabídek přichází na sběr různého ovoce či zeleniny. To je práce na pár týdnů, ale na druhou stranu je možné vydělat si poměrně pěkné peníze, které rozhodně na zemi nebo doma u televize člověk nenajde.

Stejně tak přichází i nabídky na pozice au pair nebo do hotelů, kde je potřeba výpomoc v letní sezonně a tak dále. Spíše je to o tom, že je potřeba hledat a vynaložit nějaké úsilí, a pak se člověku nějaká práce v zahraniční podaří získat.

Vložil Volná místa v zahraničí | Štítek , , , | Zanechat komentář

Student Agency au pair

Společnost Student Agency u nás nejspíše již většina lidí zná. Jedná se totiž o velkou společnost, která má široký záběr a přináší lidem několik služeb. Mnoho lidí zná tuto společnost především díky jejich autobusové dopravě, která je naprosto úžasná.

Nejen, že cena této dopravy je mnohdy nejnižší v porovnání s ostatními, ale také úroveň žlutých autobusů této společnosti je naprosto luxusní. Student Agency však nenabízí pouze jízdenky, ale také letenky nebo i práci. A to práci v zahraničí.

Nabízí pracovní místa v různých zemích na různých pozicích. Velmi často jsou v nabídce au pair pracovní místa v zahraniční, které české dívky rády a ve velkém množství využívají, jelikož se jedná o ideální práci pro dívky, které mají vztah k dětem a umí se o ně postarat. Student Agency je tedy jakýmsi zprostředkovatelem, u kterého však máte jistotu, že se jedná o seriózní zacházení a nenaletíte žádnému podvodu, což je pro mnoho lidí hlavním důvodem, proč si tuto společnost vybírají.

Není tedy nic snadnějšího než si najít internetové stránky Student Agency a podívat se, co nabízí.

Vložil Volná místa v zahraničí | Štítek , , , | Zanechat komentář

Au pair Rakousko

Mnoho studentů se snaží přivydělat si při studiu nějaké peníze, jelikož pokud studují vysokou školu a bydlí na kolejích nebo na privátě, tak moc dobře ví, že studentský život není levný.

Pokud si jej chtějí užívat, to znamená chodit na různé akce, párty a podobně, tak samozřejmě peníze potřebují, takže pak často žijí jen na rohlících, jelikož jim do konce měsíce už zbylo jen pár korun. Proto tedy chtějí brigády, aby měli nějaké své peníze.

U nás je to však s brigádami a prací pro studenty poměrně dosti bídné. Spousta studentů se tak snaží najít brigády na léto, když mají prázdniny a často hledá raději v zahraničí.

Ono totiž tam je poměrně dost možností a nabídek a ještě k tomu se podíváte za hranice naší republiky, což je skvělé. Pro dívky je ideální pracovat jako au pair. Je to práce, která není až tak náročná, spíše pohodová, vydělají si peníze, poznají novou rodinu, novou zemi, zvyky, tradice.  Navíc nabídek na au pair je poměrně dost a z různých zemích.

Dívky si pak často vybírají podle toho, jaký cizí jazyk ovládají. Je jasné, že ty, co umí německy, si přednostně zvolí Německo nebo Rakousko, kde se domluví.

Vložil Práce Au pair | Štítek , , , | Zanechat komentář

Au pair na léto

Spousta studentů vysokých škol hledá na léto brigádu. Přes rok totiž studují a většina z nich nemá stálou práci, jelikož při studiu to není vždy možné a navíc nabídka pro studenty není nějak extra široká.

Proto se snaží najít si brigádu alespoň na léto, aby si vydělali nějaké peníze, jelikož život vysokoškolského studenta není zrovna levný.

Avšak ani v létě není u nás nabídka brigád moc široká, a pokud nemáte známé, kteří vám něco dohodí, tak není vůbec snadné nějakou brigádu získat. Proto také spousta studentů odjíždí na prázdniny pryč, do zahraničí.

Dívky to mají v tomto ohledu malinko jednodušší, jelikož na prázdniny je vždy velká nabídka volných pozic do rodin jako au pair. To samozřejmě není omezeno pohlavím, takže teoreticky je to práce i pro muže, avšak ve většině případů ji provozují dívky, jelikož ty kají k dětem větší vztah a také spousta rodin preferuje raději dívku.

Nejvíce nabídek na au pair přichází asi stále z Velké Británie, avšak velmi intenzivně se k ní připojují také ostatní země, jelikož stále více rodin vyhledává pečovatelku pro své děti.

Vložil Práce Au pair | Štítek , , | Zanechat komentář

Au pair do Holandska

Práce au-pair, to je možnost, které využívá mnoho mladých dívek. Pokud by totiž chtěli hlídat děti u nás, tak nemají takovou šanci, jako mají v zahraničí.

U nás totiž ještě není tak běžné, aby matky nechávaly děti s pečovatelkou. Buď jsou s nimi doma, než začnou chodit do školky nebo případně hlídá babička a podobně.

U nás je totiž ještě role babiček poměrně velká. V zahraniční je však naprosto běžné najmout si dívku či paní na hlídání dětí. Navíc ani nemají problém s tím, aby si najmuli dívku s úplně jiné země, které nemluví úplně dokonale jejich jazykem.

Proto těchto nabídek také české dívky rády a často využívají, jelikož je to možnost, jak se dostat na nějaký čas do zahraniční, jak si vydělat peníze, zdokonalit se v cizím jazyce, získat zkušenosti, nové zážitky, poznat nové lidi, novou zemi a tak dále.

Samozřejmě je potřeba natrefit na dobrou rodinu, s kterou si budete rozumět, a bude vše probíhat bez problému. Nejnavštěvovanější zemí v této oblasti je určitě Velká Británie, avšak hodně dívek odjíždí jako au-pair také například do Holandska.

Vložil Práce Au pair | Štítek , , | Zanechat komentář

Práce sestřičky do Německa

České zdravotnictví, to je věc, o které se často mluví v médiích. Určitě každý z nás si nemohl nevšimnout nepokojů, které byly doprovázeny při akci Děkujeme, odcházíme, které se zúčastnilo velké množství našich doktorů a sestřiček. Vše stálo na tom, že doktoři a setry požadovali zvýšení platů.

Pokud by se tak nestalo, hrozili odchodem do zahraničí. Nakonec se ale s ministerstvem nějakým způsobem dohodli a k určitému zvýšení došlo. Avšak je pravda, že zdravotní sestry jsou skutečně u nás ne úplně doceněny a jejich platy jsou mnohdy skutečně nízké. Také proto hodně sester odchází za prací do zahraničí, kde jsou jejich platy vyšší a často také přístup k nim je lepší.

Asi největší procento sester, které se rozhodly pro práci v zahraničí, odchází právě do Německa. Důvody jsou ty, že tato země je naší sousední zemí, tudíž to není daleko a také platy v německém zdravotnictví jsou někde jinde.

Také německé nemocnice české sestry přijímají poměrně rádi, jelikož většina z nich má již také vysokoškolský diplom a jsou tedy dobře připravené.

Vložil Práce pečovatelky | Štítek , , | Zanechat komentář

Pracovní agentury

Spousta lidí, kteří chtějí vycestovat do zahraničí za prací nebo brigádou na léto například, využívá k hledání práce pracovní agentury.

Najít totiž práci na vlastní pěst není tak úplně snadné, a tak proto se lidé raději obracejí na pracovní agentury, které mají v zahraniční kontakty, a nabízejí volné pozice.

Takových agentur existuje obrovské množství a určitě je to dobrá cesta, jak si najít práci v zahraniční, ale je potřeba natrefit na tu správnou agenturu. V dnešní době totiž není nic zvláštního, když zjistíme, že část z nich není úplně poctivých a můžete jim pěkně naletět.

Už pokud přijdete do agentury nebo si ji najdete na internetu a zjistíte, že za zprostředkování práce po vás chtějí nějakou větší částku peněz, tak to není rozhodně dobré a měli byste dát ruce raději pryč. Také je potřeba si zjistit, zda je firma zapsaná v různých rejstřících, zda je pojištěná, najít si nějaké reference a tak dále. Zkrátka ujistit se, že je to regulerní, kvalitní a spolehlivá agentura, která skutečně splní to, co slibuje.

Vložil Pracovní nabídky | Štítek , , | Zanechat komentář

Práce v zahraničí

Vyjet pracovat do zahraniční, to je sen mnoha Čechů, především pak mladých lidí. Navíc on to v dnešní době není vůbec žádný problém, takže spousta z nich nejen sní, ale i tak činí.

Někteří lidé, kteří nemohou například tady sehnat zaměstnání, odjíždějí do zahraniční na neurčito, aby si vydělali nějaké peníze, třeba i něco ušetřili a pak se vrátili sem. Větší část lidí však jezdí do zahraničí pouze za brigádou, nejčastěji za letní.

Dívky velmi často nastupují do pozic au-pair neboli pečovatelek, jelikož po těch je velká poptávka a je to příjemná práce. Pro kluky jsou pak možnosti práce ve skladech, jako plavčíci, při sběru ovoce a tak dále.

Velmi populární jsou také pozice v hotelech, kde spousta lidí dělá brigádníka na pozici barmana, číšníka, animátora, pokojské a tak dále. Většinou se totiž jedná o destinace u moře, což mladé lidi samozřejmě táhne. Taková brigáda či práce je rozhodně užitečná, jelikož zde člověk získá obrovské množství zkušeností, zdokonalí se v cizím jazyce, pozná novou zemi, nové lidi, novou kulturu a zvyky, také si vydělá nějaké peníze, tudíž to má samé klady a do života se taková zkušenost rozhodně hodí.

Vložil Pracovní nabídky | Štítek , , | Zanechat komentář

Pečovatelka v Německu

Spousta dívek, ať už po střední škole nebo o prázdninách mezi semestry na vysoké škole vyjíždí do zahraniční pracovat jako au-pair neboli pečovatelka. U nás v České republice to zatím není tak rozběhlé a ne zrovna velké procento rodin využívá služeb pečovatelek, ale ve světě to je naprosto běžná věc.

Buď si rodiny najímají pečovatelky přes celý rok, nebo třeba jen na určitou dobu, například na léto. Navíc jim vůbec nevadí, když je pečovatelka z jiné země a nemluví úplně dokonale jejich jazykem. Zkrátka jsou v tomhle ohledu mnohem otevřenější a více přátelští. Proto také dívky nehledají místa u nás, ale rovnou v zahraničí.

Destinaci většinou volí podle toho, jakým jazykem mluví a jakým jazykem mluví rodina. Proto dívky, které ovládají německý jazyk, často jezdí do Německa, jelikož tam nemají větší problém s tím, aby se domluvily. Kromě toho, že si zdokonalí jazyk, jak by se jim u nás nikdy nepodařilo, získají další spoustu zkušeností a samozřejmě zážitků.

Proto je určitě fajn takhle na léto vycestovat, vydělat si peníze a ještě k tomu získat zkušenosti, které se do života rozhodně hodí.

Vložil Práce pečovatelky | Štítek , , | Zanechat komentář

Práce v Německu

Nabídka práce je v posledních letech u nás v České republice poměrně bídná. Nejsou peníze, lidé se propouštějí a volných pracovních míst je čím dál méně. Proto je pro velkou část lidí velmi obtížné najít práci, a když se to delší dobu nedaří, tak se část z nich, většinou mladší lidé, odváží k tomu, že odjíždí za prací do zahraniční.

To je skutečně ideální pro mladé lidi, kteří ještě nemají vybudovaný vlastní domov, nemají rodinu, děti a tak je tady nic nedrží. Některým je jedno, co budu dělat a tak klidně se nechají zaměstnat někde i ve skladu ze začátku, jiní, kteří dosáhli většího vzdělání a mají nějaké zkušenosti, se hlásí o práci v oboru. Předpokladem je však znalost tamního jazyka.

Pro ty, kteří ovládají německý jazyk, je samozřejmě ideální Německo. Kromě toho, že je to nás sousední stát, tudíž to není až tak daleko, je to také stát, kde si můžete vydělat lepší peníze než u nás. A pokud máte dobrou kvalifikaci, tak vás často přivítají s otevřenou náručí.

Vložil Práce v zahraniční | Štítek , , | Zanechat komentář