Možnosti práce tady i v zahraničí

Měsíční archív: Září 2013

Práce na internetu z domova

Práce, které byste mohli vykonávat z domova je na internetu víc než dost. Jednotlivých nabídek je opravdu dostatek a v zásadě si stačí jen vybrat. Vybrat si tu správnou ale ani zdaleka není tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. V souvislosti s prací z domova existuje i řada podvodných nabídek. Práci sice uděláte, ale zaplaceno nedostanete. Jak si vybrat tu správnou a čemu byste se naopak měli vyhnout velkým obloukem? Poradíme vám!

V první řadě nutno podotknout, že v rámci práce z domova nikdo rozhodně nezbohatne – pokud se samozřejmě nejedná o lukrativní pracovní pozice, ale i v těchto případech je mnohdy nutné docházet do kanceláře. Jde spíš o přivýdělek, který se bude perfektně hodit ženám na mateřské dovolené, seniorům nebo studentům, kteří nemají stálou brigádu. Žádné vysoké výdělky tedy nečekejte.

Jak již bylo řečeno, na internetu najdete celou řadu různých inzerátů, které garantují práci z domova a velmi vysoké výdělky. Po přečtení celého inzerátu se ale snadno dozvíte, že výdělky rozhodně zase tak vysoké nejsou a navíc by se mohlo jednat o podvod. Společnost, která takovou práci nabízí, byste si měli v první řadě prověřit a ujistit se, že nejde o žádný podvod. Zároveň byste se sami měli ujistit, zda svou prací, za kterou sice budete finančně odměněni, jakýmkoli způsobem nepoškodíte jiné lidi – jedná se zejména o tzv. systémy pyramidy. V současné době má mnoho lidí s prací z domova dobré i špatné zkušenosti. Obvykle se s nimi velmi rádi podělí na internetu, kde si můžete věrohodnost společnosti rovněž ověřit. Pamatujte, že pokud po vás společnost chce předem peníze, nejedná se o seriózní přístup a od inzerátu byste měli dát hned ruce pryč.

Z domova je možné vykonávat různé práce – plnění obálek, montáž tužek či propisek, administrativu pro různé firmy.

Vložil Práce a brigády na internetu | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Jak vydělat peníze na internetu

Možností, jak si snadno a rychle vydělat dostatek peněz, opravdu moc není. Na internetu si sice seženete práci a bez problémů si můžete prací na internetu i vydělat. Chce to ale pěknou řádku dřiny a hlavně budete muset vědět, kde peníze vydělat. Ještě předtím, než se po hlavě vrhnete do nějakého podnikání na internetu, dobře se ujistěte, že veškeré vaše kroky i samotné podnikání, je skutečně legální. Rozhodně není žádný důvod k myšlence, že na internetu jste zcela nedotknutelní nebo že si vás zákon za žádnou cenu nemůže najít. Zákon si vás najde tak jako tak. Podnikejte proto legálně a navíc tak, abyste si i něco vydělali.

Podnikání na internetu není prakticky stejné jako klasické podnikání – například vedete-li obchod online a kamennou prodejnu. V jistém směru se podnikání od sebe hodně liší, ale jedno mají přeci jen společné. Pokud v tom neumíte chodit, rozhodně nemůžete na trhu uspět. Pokud se nechcete pustit do podnikání, ale raději byste normální práci nebo brigádu, rovněž se samozřejmě můžete spolehnout právě na internet. Jak na to?

V současné době najdete celou řadu internetových portálů, které se přímo zaměřují na inzerci volných pracovních míst. A není jich právě málo. Mezi nimi najdete rozhodně minimálně jednu nabídku, která vás zaujme natolik, že s radostí odešlete životopis a s velkým nadšením budete očekávat odpověď. Ať už žádáte o brigádu nebo o stálou práci na hlavní pracovní poměr, rozhodně byste měli mít správně vypracovaný životopis a připraven pro všechny případy i motivační dopis, který je mnohdy vyžadován. Pokud zaujmete zaměstnavatele už samotným emailem, životopisem nebo dopisem, rozhodně je zde vysoká šance na to, že právě vy práci či brigádu dostanete.

Pokud si nevíte rady, jak práci nebo brigádu hledat, měli byste se svěřit do rukou personální agentury. Nikdy však není dobré zapomínat, že i agentuře budete platit poplatky za zprostředkování práce.

Vložil Práce a brigády na internetu | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Šití přes internet brigády

I vy se možná stále častěji setkáváte s inzercí různých brigád nebo stálých prací, které je možné vykonávat z domova a navíc na internetu. Mnohdy se samozřejmě jedná o brigády klamné, kde víc proděláte, než abyste si něco vydělali k dobru. Brigády jsou nejvíce vyhledávány vysokoškolskými studenty, kteří mají mnohdy zájem o brigádu na celý rok. Snadno si tak vydělají na studentské výdaje. Poměrně omezené to mají studenti středních škol, kteří musí brát ohled na denní docházku a tak jim mnohdy nezbývá nic jiného, než si najít brigádu jen na letní prázdniny.

Největším zdrojem inzerce práce je samozřejmě internet, kde najdete vše, na co jen pomyslíte. Nejde totiž jen o inzerci práce jako takovou, připravit si budete muset životopis či motivační dopis a mnohdy – i když se hlásíte pouze jako brigádník, budete muset absolvovat krátký pohovor. Pohovory jsou vyžadovány zejména u větších firem a výjimku netvoří ani restaurace nebo kavárny, které požadují dobrý vzhled a navíc příjemné vystupování a chování k zákazníkům. Nikdy nezapomínejte, že pokud se i jako brigádník osvědčíte, zaměstnavatel si vaší práce bude vážit, během roku můžete na brigádu chodit zrovna tak.

Navíc by s vámi mohl počítat i na rok následující. Internet ale nenabízí jen inzerce některých výše zmíněných brigád, je jich mnohem víc.

Jednou z možných brigád je i například šití nebo vyšívání různých látek. Tato brigáda je vhodná zejména pro dívky a nikde není dáno, že musíte mít v tomto směru vzdělání. Ostatně jako vždy, i v tomto případě nejvíc záleží na požadavcích zaměstnavatele.

Pokud se vám nechce sedět od rána do večera na internetu doporučujeme, abyste se obrátili na personální agentury, které vám mohou vyhledat jak brigádu u nás, tak i například v zahraničí, kde je nabídka práce opravdu obrovská a taky velmi žádaná. Záleží ale více méně jen na vás, jakou variantu si nakonec zvolíte.

Vložil Brigády pro studenty | Štítek , , , , , | Zanechat komentář