Možnosti práce tady i v zahraničí

Prace v Rakousku

Mladí lidé, kteří studují vysokou školu, se snaží přivydělat si, kde to jen jde. Studentský život je totiž finančně náročný, jelikož aby to bylo to správné studium, je potřeba pravidelně obrážet bary, hospody a párty. To všechno však stojí peníze. Proto si studenti hledají brigády.

U nás jich však moc není, a tak často mladí lidé hledají v zahraničí. Druhá věc, co mladé láká je totiž i cestování, takže vlastně spojí příjemné s užitečným. Mezi země, kam Češi jezdí pracovat, patří také sousední Rakousko.

To je ideální pro ty, kteří umí německý jazyk, jelikož se tady domluví a ještě si své znalosti zlepší. Nabídky na práci jsou různé. V zimě jsou to především nabídky z horských restaurací a hotelů, kde je potřeba výpomoc při návalu lyžařů. Během roku sem spousta dívek odjíždí za prací jako au pair.

Nabídek je samozřejmě více, to už je pak ale spíše individuální. Každopádně pokud na nějakou nabídku z Rakouska natrefíte, rozhodně to zkuste, nemáte co ztratit a poznáte krásnou zemi nejen z dálnice, jak ji většina z nás zná.

Komentáře jsou uzavřeny.