Možnosti práce tady i v zahraničí

Práce v zahraničí

Vyjet pracovat do zahraniční, to je sen mnoha Čechů, především pak mladých lidí. Navíc on to v dnešní době není vůbec žádný problém, takže spousta z nich nejen sní, ale i tak činí.

Někteří lidé, kteří nemohou například tady sehnat zaměstnání, odjíždějí do zahraniční na neurčito, aby si vydělali nějaké peníze, třeba i něco ušetřili a pak se vrátili sem. Větší část lidí však jezdí do zahraničí pouze za brigádou, nejčastěji za letní.

Dívky velmi často nastupují do pozic au-pair neboli pečovatelek, jelikož po těch je velká poptávka a je to příjemná práce. Pro kluky jsou pak možnosti práce ve skladech, jako plavčíci, při sběru ovoce a tak dále.

Velmi populární jsou také pozice v hotelech, kde spousta lidí dělá brigádníka na pozici barmana, číšníka, animátora, pokojské a tak dále. Většinou se totiž jedná o destinace u moře, což mladé lidi samozřejmě táhne. Taková brigáda či práce je rozhodně užitečná, jelikož zde člověk získá obrovské množství zkušeností, zdokonalí se v cizím jazyce, pozná novou zemi, nové lidi, novou kulturu a zvyky, také si vydělá nějaké peníze, tudíž to má samé klady a do života se taková zkušenost rozhodně hodí.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Pracovní nabídky a označen , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.